Zakup pierwszej wędki

Każde hobby wymaga sprzętu, ale wędkarstwo należy do tych, które tego sprzętu wymagają szczególnie. Typowy sklep dla wędkarzy oferuje ogromną ilość różnych produktów. Znaleźć w nim można wędki, żyłki, linki, haczyki, spławiki, kołowrotki, specjalistyczne podręczniki, robaki, kukurydzę czy wodery i podbieraki. Lista artykułów nie ma końca.

Skupmy się więc na jednej grupie towarów, na przynętach i zanętach. Nomenklatura jest tu ważna. Przykładem przynęty jest robak. Założony na haczyk wabi rybę. Natomiast zanętę wrzuca się do wody i zachęca rybę do żerowania w danym miejscu. W najprostszej wersji to mieszanka mąki kukurydzianej, bułki tartej i zapachu np. kopru czy wanilii.  

Przynęty wędkarskie – rodzaje 

Przynęty dzielą się na sztuczne i naturalne. 

przynęta

Przynęty sztuczne mogą być miękkie oraz twarde. Można brać pod uwagę ich kształt czy sposób działania oraz materiał, z którego zostały wykonane. Do tej kategorii należą obrotówki, woblery, gumy, wahadłówki, cykady, wirujące ogonki czy teasery sumowe. Fachowcy twierdzą, że na szczupaka najlepsze są przynęty duże i gumowe. 

Przynęty naturalne występują w ogromnej ilości odmian. Dobór przynęty w tym przypadku zależy od pory roku, typu łowiska. Poza tym każda ryba lubi coś innego. Wspaniałą przynętą są pijawki, zarówno te małe, jak i końskie. To przysmak kleni, jazi i dużych okoni. Wśród przynęt naturalnych na półkach sklepu wędkarskiego królują wszelkiego rodzaju atraktory, aktywatory, kulki i pelety. Znajdziemy tu ciasta i pasty, ziarna i kukurydzę oraz robaki. 

Zanęty, które znajdziesz na półkach sklepu wędkarskiego

Producenci zanęty wędkarskiej dwoją się i troją by stworzyć produkt idealny. Taki, który zachęci ryby do przebywania na łowisku. Specjalne receptury uwzględniające preferencje poszczególnych gatunków powodują, że karpie, leszcze czy karasie nie mogą im się oprzeć. Warto wejść na sklep wędkarski taki jak tutaj i wybrać najbardziej odpowiadającą nam zanętę. 

Comments are closed.