Apteczka taktyczna – niezbędnik u fanów mocnych wrażeń

Apteczka taktyczna zdecydowanie różni się od tych tradycyjnych apteczek, które można znaleźć w każdym domu lub w samochodzie. Zarówno jej gabaryty, jak i wnętrze w niczym nie przypominają też apteczek, które większość Polaków zabiera ze sobą na wakacje. Dlaczego? Co warto wiedzieć o takiej apteczce i kto powinien obowiązkowo się w nią wyposażyć? Na te oraz na wiele więcej pytań zainteresowani znajdą odpowiedź poniżej.

Apteczka taktyczna – specjalistyczny sprzęt ratunkowy

Apteczka taktyczna ze sklepu Hobby4men powinna towarzyszyć osobom, które znajdują się w ekstremalnych, niecodziennych warunkach. Taki sprzęt prawie zawsze zabierają ze sobą harcerze na wycieczki, fani ekstremalnych przygód, jak i policjanci oraz żołnierze, którzy wyjeżdżają na poligon na zajęcie w terenie. W jej wnętrzu powinno więc zawierać się wszystko to, co jest niezbędne, gdy człowiek przebywa z dala od domu, od sklepów i aptek. Musi to być specjalistyczny sprzęt ratunkowy, który jest niezbędny do udzielania pierwszej pomocy. Coraz więcej sklepów (zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych) oferuje klientom gotowe apteczki taktyczne, które zawierają już wszystko to, co jest niezbędne w szczególnych warunkach.

Co powinno znaleźć się w takiej specjalistycznej apteczce?

Apteczka taktyczna powinna zawierać wszystko to, co tradycyjna apteczka oraz wiele dodatkowych rzeczy, które z pewnością przydadzą się w trudnych warunkach. Jej zawartość uzależniona jest również od kilku czynników. Czego innego bowiem potrzebują osoby, które wybierają się na kilkudniową wycieczkę po górskich szlakach, a czego innego wymaga apteczka żołnierza, który będzie przebywał na ciężkich ćwiczeniach w lesie z dala od domu przez co najmniej kilka tygodni.

W większości tych specjalistycznych apteczek taktycznych znaleźć można między innymi: sól fizjologiczną, bandaże zwykłe oraz bandaże uciskowe, plastry z opatrunkiem, nożyczki, pęsetę, kompresy jałowe, chustę trójkątną z agrafką, opatrunki hydrożelowe na oparzenia, środki odkażające, płyn utleniający oraz wiele, wiele innych. Jak wspomniano powyżej, bez problemu można kupić taką gotową, dobrze wyposażoną apteczkę, jak i samodzielnie skompletować jej wnętrze przed konkretnym wyjazdem. Im więcej rzeczy, tym lepiej, jednak trzeba pamiętać o tym, by były one dobrze zaopatrzone (przed uszkodzeniami mechanicznymi, przed słońcem oraz przed deszczem). Za taką apteczkę taktyczną klienci muszą zapłacić od około 150 zł do nawet 400 zł (w zależności od tego, z czego jest wykonana i co zawiera w środku).

Comments are closed.