Co jeść podczas długiej wyprawy do lasu?

Wiosna i lato to czas planowania i organizowania wycieczek na łono natury. Jeśli mają to być dłuższe całodniowe wycieczki lub połączone z biwakowaniem, trzeba zatroszczyć się o odpowiednie pożywienie. Jedzenie musi być dobrze zabezpieczone, żeby nie zepsuło się na skutek wysokiej temperatury lub w przypadku przemoczenia. Na szczęście dostępnych jest wiele produktów, które można bezpiecznie zabrać do plecaka nawet na bardzo długą wyprawę.

Sposoby na zabranie mięsa

Mięso dostarcza do organizmu wiele składników odżywczych i daje mu energię do wysiłku. Wybierając się na survivalową wyprawę dobrze jest zaopatrzyć się w produkty mięsne, którymi będzie można wzmocnić organizm. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest przechowywanie przetworów mięsnych w hermetycznie zamkniętych puszkach. Jest to żywność długoterminowa, która nie ulegnie zepsuciu nawet w wysokich temperaturach. Innym sposobem jest zabranie ze sobą kawałków ususzonego mięsa. W procesie suszenia mięso nie traci swoich właściwości i nadal jest pełnowartościowym posiłkiem. Żucie plastra suchego mięsa dodatkowo pobudzi ślinianki i osłabi poczucie głodu.

Dania instant

Jeśli podczas wyprawy jest możliwość zagotowania wody, świetnym rozwiązaniem będzie żywność długoterminowa w formie instant. Danie wystarczy zalać ciepłą wodą, poczekać aż nasiąknie wilgocią i jest gotowe do spożycia. Oczywiście podczas wyprawy przydadzą się także wszelkiego rodzaju wafle i suchary, które dostarczą organizmowi niezbędnych przy wysiłku węglowodanów. https://www.hobby4men.com/turystyka-i-survival/kuchnia-turystyczna/zywnosc-dlugoterminowa.html

Comments are closed.