Jak wybrać pokrowiec na wędki?

Wędka to drogocenny sprzęt. I nie mówimy tu tylko o cenie, ale również o wartości sentymentalnej. Warto zadbać o bezpieczeństwo wędki w trakcie transportu. Na szczęście wymyślono pokrowce do wędek. Jak kupić idealny pokrowiec? 

Ile komór? 

Pokrowce na wędki mają jedną, dwie, trzy a nawet cztery komory na wędki. Czy warto decydować się na pokrowiec jednokomorowy nawet, gdy masz tylko jedną wędkę? Trzeba zastanowić się, czy połknięcie bakcyla wędkarstwa nie spowoduje, że za kilka chwil będzie trzeba dokupić kolejną wędkę. Czy warto transportować kilka pojedynczych pokrowców na wędki, czy korzystniej kupić jeden większy? 

Długość pokrowca

Kupując pokrowiec na wędki trzeba przede wszystkim prawidłowo dobrać rozmiar pokrowca. Występują one w bardzo wielu rozmiarach. Należy jednak pamiętać, że pokrowiec powinien być dłuższy od wędki o 2-3 cm. Taki zapas pozwoli na wygodne wkładanie i wyjmowanie kija. 

Dodatkowe elementy

Pokrowiec na wędki powinien mieć oddzielną przegrodę na każdą wędkę. Dodatkowo powinien być wyposażony w małe przegrody na spławiki, zanęty, czy parasol. 

Ważne jest również materiał, z którego jest zrobiony pokrowiec na wędki. Usztywniany, z wodoodpornego materiału, z amortyzującą wyściółką z gąbki lub pianki zapewni maksymalne bezpieczeństwo przewożonym wędkom. Warto również zwrócić uwagę, czy w środku są pasy, które zabezpieczą wędzisko przed przesuwaniem się w komorze pokrowca.

Comments are closed.